Class of 2012 Graduates - Jefferson Community College

Jefferson Community College held its 48th annual commencement ceremony on Friday, May 18 at 7:00 p.m. in the McVean Student Center Gymnasium.  The commencement exercises were video streamed through the College's website.

Jefferson’s class of 2012 is comprised of 671 students who graduated in December 2011 or are candidates for graduation in May or August of 2012 pending satisfactory completion of coursework. Sixteen students received two degrees each, bringing the total number of degrees awarded to 687, of which 195 are A.A.S. degrees, 178 are A.A. degrees, 291 are A.S. degrees and 23 are certificates.  Distance learning continues to be a popular mode of study for many in the class of 2012. More than half (63%) of graduates took at least one online course from Jefferson while 17 degrees were earned completely online. The class of 2012 includes the first graduates of Jefferson’s renewable energy management, sports management and physical education programs.   

Nearly 35% of graduates are adult learners, aged 25 years or older.  Jefferson continues to be a strong educational partner of Fort Drum with nearly 42% of this graduating class comprised of active duty soldiers and their family members, veterans, retirees or members of the Army Reserves.  In special recognition of their service to our country, Jefferson’s active duty and veteran students were distinguished during the ceremony by the red, white and blue cords worn in recognition of their service to our country.

This year, in another special component of the evening’s ceremony, four Keuka College students received their baccalaureate degrees from Dr. Anne K. Weed, vice president for academic affairs at Keuka College.  These four students earned their bachelor of science degrees in criminal justice through Keuka’s accelerated studies for adults program (ASAP), attending college one evening per week on Jefferson’s campus through Jefferson’s Higher Education Center initiative.

The College was privileged that Lieutenant General Benjamin C. Freakley (United States Army, Retired), former Fort Drum commanding general, delivered the keynote address to graduates.

General Freakley retired from the U.S. Army earlier this year after a distinguished career spanning more than 36 years of active military service.  Currently, General Freakley serves as professor of practice of leadership for Arizona State University and the John McCain Institute for International Leadership.

General Freakley served as Fort Drum’s commanding general from August 2005 to April 2007.  During this time, he led the 10th Mountain Division as commanding general of the Combined/Joint Task Force-76 in Operation Enduring Freedom in Afghanistan, from February 2006 to February 2007.  In May 2007, General Freakley assumed command of U.S. Army Accessions Command in Fort Monroe, Virginia where he was responsible for worldwide recruiting for Active Duty and Reserve components, as well as overseeing the nation’s Junior and College ROTC programs. In May 2010, he assumed the additional role of senior commander at Fort Knox, as U.S. Army Accessions Command became senior mission command of Fort Knox.

General Freakley was commissioned a Second Lieutenant of Infantry from the U.S. Military Academy in 1975. He later earned a Master’s of Military Arts and Science Degree from the School of Advanced Military Studies.  Additional military schooling includes the U.S. Army Command and General Staff College and the Army War College.

The student commencement speaker was Chelsea R. Monroe of Watertown. Chelsea graduated from Jefferson Community College with an associate of arts degree in liberal arts – humanities and social sciences.  She is a student athlete, Honors Program candidate and member of the Tau Xi Chapter of the Phi Theta Kappa Honor Society.

Chelsea is a 2010 graduate of General Brown High School where she took two Jefferson EDGE college courses as a high school senior, therefore beginning her Jefferson studies in the fall with six college credits in hand.  She played infield for the Lady Cannoneers softball team and is an exemplary scholar athlete who has earned President’s List honors each semester at Jefferson.  On the field, Chelsea was recognized twice this past semester by the National Junior College Athletic Association as Region III Athlete of the Week.  Off the field, Chelsea supported her fellow athletes as announcer for both men’s and women’s home basketball games. 

Chelsea was honored as the 2012 Outstanding Liberal Arts Student at Jefferson and was named to the All-New York Academic Team for Phi Theta Kappa.  Additionally, she was awarded a Frontier League Scholarship in recognition of her athletic and academic accomplishments at Jefferson.  Chelsea plans to transfer to Utica College where she will play intercollegiate softball and major in communication arts. 

During the commencement ceremony, two graduates were recognized for receiving the SUNY Chancellor’s Award for Student Excellence earlier this year. This award acknowledges students who have best demonstrated the integration of academic excellence with other aspects of their lives: community service, athletics, creative and performing arts, leadership and career achievement. In April, Katie C. Norstrud of Watertown and Veltris V. Patterson of Fort Drum were chosen by SUNY for the 2012 Chancellor’s Award for Student Excellence. Ms. Norstrud graduated with associate of science degrees in both engineering science and mathematics/science.  Mr. Patterson graduated in December with an associate of applied science degree in hospitality and tourism.

Michael D. Fager, East Syracuse, and student commencement speaker Chelsea R. Monroe of Watertown, were recognized as members of the All-New York Academic Team for Phi Theta Kappa, the national honor society for community colleges.  To be chosen for the All-New York academic team, students must have a grade point average of at least 3.25 and have a history of scholarly achievement and outstanding service to campus or community.  Mr. Fager graduated with two degrees:  an associate of arts in liberal arts – humanities and social sciences and an associate of science degree in mathematics and science.

The Jefferson Community College Honors Program offers students with exceptional academic skills the opportunity to receive enriched instruction and seven graduating students completed this program. Honors program students elect three courses and enhance them as Honors Options by choosing a project for each and working directly with a faculty member to provide a unique and rewarding educational experience. Class of 2012 members graduating with Honors Program designation are: Kyle Datoush, Watertown, associate of science degree in accounting; Michael D. Fager, East Syracuse, associate of arts degree in liberal arts - humanities and social sciences and associate of science degree in mathematics and science; Shane M. Houppert, Lowville, associate of arts degree in liberal arts - humanities and social sciences; Kendall A. Meeks, Clayton, associate of arts degree in liberal arts - humanities and social sciences; Chelsea R. Monroe, Watertown, associate of arts degree in liberal arts - humanities and social sciences; Amanda N. Shane, Clayton, associate of science degree in human services; and Kerstin White, Theresa, associate of arts degree in liberal arts - humanities and social sciences.

Additionally, five members of Jefferson’s faculty/staff were honored as recipients of the SUNY Chancellor’s Awards for Excellence.  The Chancellor’s Awards recognize extraordinary achievement and encourage the continuation of excellence.  Joshua A. Dickinson, associate professor of English, received the Chancellor’s Award for Excellence in Faculty Service.  Brenda J. Hatch, senior stenographer for the vice president for academic affairs, received the Chancellor’s Award for Excellence in Classified Service.  Mark D. Irwin, assistant professor of biology, received the Chancellor’s Award for Excellence in Scholarship and Creative Activities. Natalie A. Spooner, college registrar, received the Chancellor’s Award for Excellence in Professional Service. Donna M. Stevenson, professor of mathematics, received the Chancellor’s Award for Excellence in Teaching.  Chancellor’s Award honorees received their medallions at the College’s Recognition Ceremony held on May 4.

Class of 2012 Graduates

Adams                  
Thomas John Ambeau- A.A.S. Fire Protection Technology
Bethany Nichole Cavallario- A.A. Humanities and Social Sciences
Jon Y. DeFoe- A.S. Engineering Science
Shelby Rose Fitzgerald- A.S. Business Administration
Danielle Marie Grandjean- A.A.S. Nursing and A.S. Individual Studies
Britiny Hagelin- A.A. Humanities and Social Sciences
Sarah Jeanne Hegyi- A.A.S. Business Administration
Rebecca Doherty Hutt- A.A.S. Nursing
Christine Arlie LaFontaine- A.S. Human Services
Joanne Lou LaVere- Certificate Hospitality and Tourism            
Tara L. Matteson- A.S. Mathematics and Science
Laurie Lynne McGrath- A.A.S. Nursing
Marissa Marion Misner- A.S. Individual Studies
Jarod M. Ormsby- A.S. Accounting
Jacob R. Pauling- A.A. Humanities and Social Sciences
Marissa Jean Pester- A.A. Humanities and Social Sciences
Aglaia Semenko- A.S. Business Administration
Cassia J. Stenfeldt- A.A.S. Nursing
Zachary Wallace Taylor- A.S. Business Administration
Jordan A. Thomas- A.S. Accounting
Meghan Catherine Tyo- A.A. Humanities and Social Sciences
Alissa Louise Welbourn- A.A.S. Nursing
Rachel Marie Williams- A.A. Humanities and Social Sciences
                                
Adams Center      
Abigail L. Damon- A.A.S. Early Childhood
Laurie A. Delosh- A.A.S. Office Technologies
Elena Margaret Douglas- A.A.S. Animal Management
Robin Maureen Edmonds- Certificate Hospitality and Tourism   
Jennifer M. Garcia- A.S. Business Administration
Sarah Margaret Grace Maxon- A.S. Mathematics and Science
Christy Joyce McNeil- A.S. Individual Studies
Spencer Jeffrey Parsons- A.A. Humanities and Social Sciences
Lindsay Amanda Tiller- A.A. Humanities and Social Sciences
Jordan Brenden Widrick- A.A. Humanities and Social Sciences
                                
Alexandria Bay     
Kyra Tooley Bruce- A.A. Humanities and Social Sciences
Cory Ann Falzarano- A.A.S. Nursing
Robin Diane LeClerc- A.S. Mathematics and Science
Walter Scott MacPherson- A.A. Humanities and Social Sciences
Danielle M. Pawlikowski- A.S. Business Administration                               

Altmar                  
Rebecca Ann Burdick- A.S. Criminal Justice
Zachary James Fancy- A.S. Criminal Justice                               

Antwerp      
Samantha Arlene Altmann- A.S. Mathematics and Science
Michael Richard Bombard- A.A. Humanities and Social Sciences
Lindsay Dale Eggleston- A.A. Humanities and Social Sciences
Janina Felka-Burns- A.S. Criminal Justice
Lucas William Golden- A.S. Criminal Justice
Domenic Martin Hall- A.S. Criminal Justice
Jesse Nathaniel-Wayne Maner- A.A. Humanities and Social Sciences
Allison Miller- A.S. Mathematics and Science
Betsy Sue Munroe- A.S. Human Services
Christine Lea Weldon- A.A.S. Individual Studies
Michael John Weldon- A.A.S. Office Technologies                               

Avon
Valerie Rose Rewald- A.A. Humanities and Social Sciences

Beaver Falls
Gabriel Joseph Shepherd- A.S. Business Administration
Tracie Elizabeth Widrick- A.A.S. Nursing                               

Belleville                              
Lisa Jane Moore- A.A.S. Paralegal
Ian J. Mullin- A.A. Humanities and Social Sciences
Joshua James Stockwell- A.A. Childhood Education
Melissa May Van Brocklin- A.S. Business Administration                               

Binghamton
Richard E. Chrzaszcz- A.A.S. Animal Management                               

Black River
Richard Lee Allen- A.A.S. Individual Studies
Scott Allen Bacon- A.A.S. Hospitality and Tourism
Norman M. Bostwick- A.S. Individual Studies
Laura Elizabeth Farrell- A.S. Individual Studies
Jessica Lynn Freeman- A.A.S. Business Administration
Steven M. Grant- A.S. Individual Studies
Franklin Hilton, III- A.A.S. Business Administration
Andrew Kolk- A.S. Criminal Justice
Kayleen Marie Kolk- Certificate Teaching Assistant Certificate
Jason Jon Kowalczyk- A.S. Business Administration
Jordan Ann Leonard- A.A. Humanities and Social Sciences
Tina Marie Miller- A.S. Individual Studies
Robert Lee Smith, II- A.S. Mathematics and Science
Amy Marie Thomson- A.A. Childhood Education
Shannon Elizabeth Wynus- A.A.S. Office Technologies

Boonville                             
Heather Nichole McManus- A.S. Mathematics and Science                               

Brewerton                          
Amy Beth Lamanteer- A.A.S. Early Childhood

Brownville                           
Briana M. Guarino- A.A. Humanities and Social Sciences
Amber L. Klusacek- A.A. Humanities and Social Sciences
Shawn Robert Nicholson- A.S. Human Services                               

Calcium
Annette Marie Andrus- A.A.S. Early Childhood
Justin Allen Chubb- A.S. Criminal Justice
Zachary Andrew Clay- A.A. Humanities and Social Sciences
Shemile Cherise Colin- A.A. Humanities and Social Sciences
Brenda Marie Greeson- A.A. Humanities and Social Sciences
Emily Elizabeth Herman- A.S. Business Administration
Danielle Keeling- A.S. Mathematics and Science
Randia Rae McCann- A.A.S. Nursing
Timothy Parker McCann- Certificate Criminal Justice
Lindsey Rae O'Connell- A.A. Humanities and Social Sciences
Malaura Stark- A.S. Mathematics and Science                               

Camden
Alexandra Lee Davis- A.A.S. Nursing                               

Camillus
Danielle Marie Thomas- A.A.S. Individual Studies                               

Cape Vincent
Nicholas Jeremy Benvenuto- A.S. Criminal Justice
Randy Phillip Breunig- A.A. Humanities and Social Sciences
Samantha Marie Bryan- A.A. Humanities and Social Sciences
Jason Stevens- A.S. Computer Information Systems                               

Carthage
Zomia Anees- A.S. Business Administration
Jessica Marie Bass- A.S. Human Services
Celeste Nichol Bellotte- A.A.S. Animal Management
Shawn W. Bookout- A.A.S. Accounting
Robert Duane Burns- A.A.S. Computer Info Technology
Patrick Wayne Buzzell- A.S. Accounting
Mercedes Devine Caldwell- Certificate Office Studies
Mandy Marie Clermont- A.A. Humanities and Social Sciences
Jennifer B. Cowles- A.A.S. Nursing
Casandra Ann David- A.S. Individual Studies
Jessica Lynn DeBolt- A.S. Mathematics and Science
Jodi Laine Dewert- A.A.S. Office Technologies
Andrew F. Doner- A.A.S. Business Administration and A.S. Sports Management
Lawrence Gregory Dorr- A.A.S. Nursing
Shane Michael Eager- A.S. Mathematics and Science
Crystal Blu Hadley- A.A.S. Hospitality and Tourism
Chelsea Lynn Hayden- A.A. Humanities and Social Sciences
Joyce Elizabeth James- A.S. Mathematics and Science
Maci A. Kepler- A.S. Criminal Justice
Kristofor Norman Kirkpatrick- A.A.S. Paramedic and Certificate Paramedic
Gina Marie Leggett- A.A.S. Office Technologies
Nigel Joseph Lopez- A.A.S. Paralegal
Christian Charles Lyons- A.A. Humanities and Social Sciences
Martha Martinez- A.S. Criminal Justice
Annabel Elizabeth Mono- A.A.S. Nursing
Amber Carolyn Neibacher- A.S. Mathematics and Science
Christopher Lee Ogden- Certificate Paramedic  
Elizabeth A. Rhone- A.A.S. Nursing
Barbara Elizabeth Roberts- A.S. Criminal Justice
Olivia Adeline Roggie- A.S. Business Administration
Rusty Allen Rosenberger- A.S. Business Administration
Jeffrey Bryan Rowe- A.S. Business Administration
Jennifer Ruth Schermerhorn- A.S. Criminal Justice
Ashley Nichole Sensibaugh- A.A.S. Business Administration
Crystal Marie Smith- A.A. Humanities and Social Sciences
Jordon Nicholas Soukup- A.S. Business Administration
Mellissa Marie Spence- A.A.S. Office Technologies and Certificate Office Studies
Trisha Renee Thompson- A.A. Humanities and Social Sciences and A.S. Human Services
Curtis Blaine Weller- A.S. Mathematics and Science
Kelsey Michelle Wormwood- A.A. Childhood Education
Casey Jo Young- A.A. Childhood Education                               

Castorland
Kyle Joseph Craska - A.A. Humanities and Social Sciences
Justin Roy Hirschey- A.S. Criminal Justice
Joshua Raymond Noftsier- A.S. Computer Information Systems
Daniel Joseph Proulx- A.S. Individual Studies
Justin Michael Widrick- A.A.S. Business Administration
Tanner J. Zehr- A.A. Humanities and Social Sciences                               

Chaumont
Sarah Dakota Harris- A.A. Humanities and Social Sciences
Casey Lee Hayes- A.A. Individual Studies
Tia Marie Henderson- A.A.S. Early Childhood
Cortney Lynn Lyons- A.S. Individual Studies
Brittany R. Sharlow- A.S. Mathematics and Science
Alexander Shifrin- A.S. Individual Studies                            

Clayton
Daniel Alexander Allen- A.A.S. Individual Studies
Faith Anne Allen- A.S. Criminal Justice
Jessica Lynn Cupernall- A.A. Individual Studies
Dusten Gerald James Green- A.S. Human Services
Tina Kenney Gushlaw- A.A.S. Accounting
Kenneth M. Kavanagh- A.S. Individual Studies
Amy Lynn Mack- A.A.S. Hospitality and Tourism
Kendall A. Meeks- A.A. Humanities and Social Sciences
Amanda Lynn Pursel- A.A.S. Hospitality and Tourism
Amanda Nicole Shane- A.S. Human Services
Marion Margaret Wilson- A.A.S. Nursing                               

Cleveland
Erin L. Williams- A.S. Business Administration                               

Copenhagen
Nancy Lynn Corey- A.S. Individual Studies
Hiedi Ruth Hebert- A.A.S. Office Technologies
David Michael Hovendon- A.A. Humanities and Social Sciences
Trevor Sterling Morse- A.A. Humanities and Social Sciences
Leah Marie Pusateri- A.A.S. Nursing                               

Croghan
Brianne Marie Bush- A.S. Individual Studies
Melanie Ann Shambo- A.A. Humanities and Social Sciences
Nicholas Robert Spink- A.S. Criminal Justice
Kyleigh M. Stocking- A.S. Business Administration
Amanda Mae Terrillion- A.S. Individual Studies
Samantha Lee Walker- A.A.S. Early Childhood
Whitney Logan Waugh- A.A. Humanities and Social Sciences
Olivia Jean Zehr- A.A.S. Office Technologies                               

Depauville
James Joseph Hasner- A.S. Criminal Justice
Yvonne L. Marshall- A.A.S. Nursing
Lisa Tupper- A.S. Human Services                               

Dexter
Ana P. Baires- A.A.S. Accounting
Barbara Bastardo- A.A.S. Business Administration
Joel W. Gilfillan- A.S. Business Administration
Olga Harbuz- A.S. Criminal Justice
Patrick P. W. Heise- A.A. Humanities and Social Sciences
Brittany Nicole Koelmel- A.A. Humanities and Social Sciences
Christina M. Maj- A.S. Mathematics and Science
Courtney Lynn Mannigan- A.S. Human Services
Samuel Steven Massaro- A.S. Criminal Justice
Mary Jo Netto- A.A.S. Office Technologies
Laurie Jeanne Orford- Certificate Office Studies     
Brenda Liette Parent- A.A.S. Business Administration
Spencer Rane Pierce- A.S. Accounting
Daryian A. Rhysing- A.A.S. Individual Studies
Megan Ann Scordo- A.A. Childhood Education
Mark William Stahl- A.S. Criminal Justice
Jasmine Kalani Sutton- A.A. Humanities and Social Sciences
Regina Marie Thomas- A.A.S. Hospitality and Tourism
Adam Ronald Warner- A.A. Humanities and Social Sciences
Chelsie M. West- A.A. Humanities and Social Sciences                               

East Syracuse
Michael D. Fager- A.A. Humanities and Social Sciences and A.S. Mathematics and Science

Ellisburg                               
Crystal B. Hemingway- A.A.S. Nursing                               

Evans Mills
Alexa Misha Anthony- A.S. Individual Studies
Faye Broughton- A.A.S. Animal Management
Alonda Sacole Brown- A.S. Individual Studies
David Anthony Caputo- A.S. Individual Studies
Bryan Michael Chamberlain- A.S. Criminal Justice
Matthew Consiglio- A.S. Computer Information Systems
Kimberli Deitze-Griffin- A.A.S. Nursing
Marcia Lorraine Edwards- A.A.S. Early Childhood
Timothy Patrick Gamble- A.S. Mathematics and Science
Megan Arlene Glover- A.S. Individual Studies
Ashley J. Harper- A.S. Criminal Justice
Sara Ann Hicks- A.A.S. Early Childhood
Sarah June Hinrichsen- A.S. Criminal Justice
Rhaia J. Hull- A.A. Humanities and Social Sciences
John Daniel Ippolito- A.S. Criminal Justice
Riana Jeanne Jackson- A.A. Humanities and Social Sciences
Kristin Jean Marcil- A.A.S.    Paralegal
Jessica LeeAnn Okugic- A.S. Individual Studies
Jerry Donald Panama, Jr.- A.A. Humanities and Social Sciences
Lauren Beatrice Reed- A.S. Criminal Justice
Beon Kyoung Sam- A.S. Business Administration
Derek Anthony Sorrell- A.S. Criminal Justice
Traci Leigh Taylor-Bush- A.A.S. Accounting
Tana S. Taylor-Mateer- A.A.S. Business Administration
Jeffrey Tulio Toniatti- A.S. Individual Studies
Michael Joseph Vincenty- A.A. Humanities and Social Sciences
John W. Worthen- A.A. Humanities and Social Sciences                               

Felts Mills
Misty L. Barr- A.A.S. Office Technologies
Taylour Elaine Connelly- A.A. Humanities and Social Sciences
Schyler C. Nelson- A.S. Individual Studies                               

Fort Drum
Sara Beatrice Marie Benko- A.A. Humanities and Social Sciences
Melissa A. Berry- A.A. Humanities and Social Sciences
Amanda Lynn Bleech- A.S. Criminal Justice
Eliana Nazareth Brodsky- A.S. Individual Studies
Denine Louise Calvin- A.S. Mathematics and Science
Alison Michelle Canaan- A.A.S. Nursing
Khalea Fara Carcamo- A.A. Humanities and Social Sciences
Amber Ziegler Clark- A.S. Human Services
Misty Lynn Clark- Certificate Teaching Assistant Certificate      
Tamika Andrea Cofield- A.A. Humanities and Social Sciences
Jennifer Joy Daub- A.A.S. Nursing
Tamera Sue Englehart- A.A. Individual Studies
Rasheedah Muhasan Garza- A.A.S. Hospitality and Tourism
Georgina Gonzalez- A.S. Mathematics and Science
Brennan Elizabeth Hesse- A.S. Business Administration
Krystal Anna Jackson- A.A. Humanities and Social Sciences
Belinda Griffin Jones- A.S. Human Services
Shanekia Odessa King- A.A. Humanities and Social Sciences
Taleisha Lacarla Lacroix- A.S. Business Administration
Rachel Ann Larabel- A.S. Business Administration
Karla J. Lee- A.A.S. Early Childhood
Mark A. Lussier- A.S. Individual Studies
Tina Raye McCarty- A.S. Business Administration
Natasha Christine Medlock- A.S. Individual Studies
Liliane Alves Melo- A.S. Individual Studies
Maureen Elizabeth Moore- A.S. Mathematics and Science
Guadalupe Navarro- A.A.S Early Childhood
Zayra Anahi Noriega- A.A. Individual Studies
Veltris Valez Patterson- A.A.S. Hospitality and Tourism
Stacy Lynn Payne- A.A.S. Individual Studies
Drew Alan Prochniak- A.A. Individual Studies
Stephanie Pugh- A.A.S. Office Technologies
Ashlee Whitmore Pules- A.A.S. Nursing
Mandy Rodriguez- A.A. Humanities and Social Sciences
Jessica L. Schulze- A.S. Criminal Justice
Erin M. Sennior- A.A.S. Hospitality and Tourism
Elizabeth Maria Sobalvarro- A.S. Mathematics and Science
Abdi Yamil Vicencio Delmoral- A.S. Individual Studies
Justin Lewis Warner- A.A. Humanities and Social Sciences
Travis Paul Washburn- A.S. Criminal Justice
Jamie Marie Webster- A.S. Individual Studies
Nancy J. West- A.S. Criminal Justice
Julie Williams- A.A. Individual Studies
Brittany Patterson Wohlford- A.A.S. Nursing
Lacey Nicole Morrison- A.S. Individual Studies
Nekeidra S. Braddock- A.S. Business Administration
Shauntrel Tonette Linton-Smith- A.A.S. Early Childhood
                                
Glen Park                            
Amanda Nicole Desjardins- A.S. Business Administration
Kyle A. Sprague- A.S. Business Administration                               

Glenfield
Denyse Sue Hastwell- A.S. Individual Studies
McKenzie Lynne Lyndaker- A.S. Engineering Science           
Hannah Rose Murphy- Certificate Hospitality and Tourism 

Gouverneur
Nathan H. French- A.A.S. Computer Info Technology
Erin Sheree Hartle- A.A. Humanities and Social Sciences
Danny Len Holmes- A.S. Individual Studies
Diana Renee Killough- A.A.S. Computer Info Technology
Matthew Edward Reason- A.A. Humanities and Social Sciences
Tara Marie Woodrow- A.A.S. Early Childhood

Great Bend
Gabrielle Christina Byers- A.S. Human Services
Courtney Rose Warnock- A.A. Humanities and Social Sciences                               

Hailesboro
Amber Sheere Over- A.A. Individual Studies                               

Hammond
Jasmine Marie Becker- A.A. Humanities and Social Sciences
Darlene M. Kron- A.A.S. Paramedic and Certificate Paramedic

Harrisville
Jorden Brittnay Backus- A.A.S. Nursing
Angelia Mae Fowler- A.A. Humanities and Social Sciences                               

Henderson
Benjamin Dale Bolton- A.A. Humanities and Social Sciences
Michelle Ouellette- A.S. Human Services                               

Lacona
Mindy Jo Barker- A.S. Human Services
John Charles Gahler, II- A.A.S. Nursing
Kimberly Rudd- A.A.S. Business Administration                               

LaFargeville
Charles Oscar Benson- A.S. Business Administration
Jenna Lynn Burrows- A.S. Mathematics and Science
Leah Corrine Davis- A.A. Humanities and Social Sciences
Eva Liza Jeffers- A.A.S. Office Technologies
Jean Marie Nicholas- A.S. Human Services
Aerial Brinn Woodburn- A.A.S. Office Technologies                               

Lorraine
Antoinette Bella Kellar- A.S. Human Services
Rebecca Lynn Waite- A.A.S. Nursing                               

Lowville
Katelyn S. Allen- A.A.S. Nursing
Brianna Marie Daymont- A.S. Mathematics and Science
Mallory A. Flynn- A.A.S. Early Childhood
Shane Michael Houppert- A.A. Humanities and Social Sciences
Kaitlyn Howell- A.A.S. Hospitality and Tourism
Rachael Anne Kaban- A.S. Criminal Justice
Johnna Marie Kelley- A.A. Humanities and Social Sciences
Anna Jane Rebekah Kirch- A.A. Humanities and Social Sciences
Beth Anne Leppert- A.S. Business Administration
Racheal Ann Myers- A.A.S. Accounting
Shannon Marie Overton- A.S. Criminal Justice
Amanda Lillian Prince- A.A. Humanities and Social Sciences
Kyle Joseph Roggie- A.S. Engineering Science
Caitlin Jean Schantz- A.A.S. Early Childhood
Meredith Jane Schlieder- A.A. Humanities and Social Sciences
Scott F. Schulz- A.A. Humanities and Social Sciences
Melanie Elke Small- A.A. Humanities and Social Sciences
Leslie Lyn Terry- A.A.S. Accounting                               

Mannsville
Sadie Kathleen Bibbins- A.S. Individual Studies
Jessica LeeAnne Duger- A.A. Humanities and Social Sciences
Sheri B. Edmunds- A.A. Humanities and Social Sciences
Donna Marie Goodnough- A.A. Humanities and Social Sciences
Autumn Marie Kunz- A.A. Childhood Education
Taylor Ross LaLone- A.S. Criminal Justice
Edward C. Mullin- A.S. Mathematics and Science
Cody Jeremiah Stevens- A.S. Computer Information Systems
Kenneth E. Tousley- A.A. Humanities and Social Sciences

Mexico
Amanda Cora Boscoe- A.A. Humanities and Social Sciences                               

Natural Bridge
Kyle James Beirman- A.S. Mathematics and Science
Charise Dannielle Davis- A.S. Business Administration                               

Niagara Falls
John Schiro- A.S. Criminal Justice                               

North Tonawanda
Matthew David Booker- A.S. Individual Studies                               

Ogdensburg
JoAnna Saunders- A.A.S. Individual Studies                               

Ontario
Donald Thomas Manfredi- A.A.S. Individual Studies                               

Parish
Brooke Lucille Pidkaminy- A.A. Humanities and Social Sciences                               

Penfield
Phillip Michael Ramos- A.S. Criminal Justice                               

Philadelphia
Debra Marcellus Hicks- A.A.S. Office Technologies
Cynthia Denise Jones- A.A.S. Office Technologies
Alan James Lippincott- A.A.S. Accounting
Renee Nicole McLaughlin- A.S. Business Administration
Amanda L. Nappi- A.A. Humanities and Social Sciences

Pierrepont Manor
Travis Michael Zehr- A.S. Criminal Justice                               

Plessis
Peter Martin Zimmer- A.S. Mathematics and Science

Port Leyden
Michael Peter Gibbs- A.A. Humanities and Social Sciences                               

Pulaski
Danielle  Aguilar- A.S. Accounting
Kari C. Kranz- A.S. Human Services
McKenzie Deanne Michalski- A.A. Childhood Education
Laurette Jane Potter- A.A.S. Office Technologies
Kimberly Ann Quick- A.S. Business Administration
Katrina Shannon Rupracht- A.A.S. Animal Management
Erin Vaughan Smith- A.A. Humanities and Social Sciences

Redwood
Mandy Dale Beckler- A.S. Individual Studies
Fawn E. Davis- A.S. Criminal Justice
Damian Adam Dorr- A.S. Criminal Justice
Stacey Allen Ford- A.S. Business Administration
Michael Shane Green- A.S. Business Administration
Travis Michael Knight- A.S. Business Administration
Lauri S. Sears- A.A.S. Individual Studies
Alysha Paige Shannon- A.A. Humanities and Social Sciences and A.S. Human Services
Alexander Aaron Simmons- A.A. Humanities and Social Sciences
Brittaney Leigh Smith- A.A.S. Office Technologies
Sabrina Anne Sochia- A.S. Individual Studies
Jordan John Sourwine- A.S. Business Administration

Richland
Hallie Andrea Elliott- A.S. Criminal Justice
Denny B. Parker- A.A.S. Computer Info Technology
Aimee Elizabeth Paro- A.A.S. Early Childhood

Rodman
Jacob Abrams- A.S. Mathematics and Science
Susan Marie Harmych- A.A.S. Office Technologies
Kelley Kathryn Hermann- A.S. Mathematics and Science
Jacqueline Elaine Lowe- A.A.S. Office Technologies
Nicholas Aaron McCormick- A.S. Mathematics and Science
Nicholas Paul Phillips- A.S. Criminal Justice
Cassandra B. Richardson- A.S. Criminal Justice
Sean Michael Woodard- A.A. Humanities and Social Sciences

Sackets Harbor
Lisa A. Burton- A.S. Business Administration
Joshua L. Eppley- A.S. Engineering Science
Marianne Eppley- A.A.S. Office Technologies
Kenneth A. Hanners- A.S. Individual Studies
Alanna Marie Hough- A.A. Humanities and Social Sciences
Marius Laurinkus- A.A. Humanities and Social Sciences
Jordan John Montrois- A.A. Humanities and Social Sciences
Diana Elizabeth Shullette- A.A.S. Early Childhood
Christine Patricia Sullivan- A.A.S. Nursing
Melissa Sue Wisner- A.A. Humanities and Social Sciences                               

Sandy Creek
Brooke A. Bergman- A.A.S. Individual Studies
Jessica Ryann Blauvelt- A.S. Human Services
Jonathan Leroy Bushie- A.A. Humanities and Social Sciences
Kimberly Lynn Friot- A.S. Human Services
Brittany Marie Kelly- A.A. Humanities and Social Sciences
Melissa Ann Mohr- A.A.S. Office Technologies
Nicholas Tyler Multari- A.S. Mathematics and Science                               

Saratoga Springs
Brittni Jane Ferrell- A.A. Humanities and Social Sciences                               

Syracuse
Jamie Lee Biondolillo- A.A.S. Paralegal
Marissa Justine Moore- A.A. Humanities and Social Sciences
Julia Marie Streeter- A.A. Humanities and Social Sciences
                                
Theresa                                
Jonathan Kent Bosworth- A.S. Business Administration and A.S. Mathematics and Science
Jessica Marie Butler- A.S. Criminal Justice
Kateri Anna Cardinale- A.S. Individual Studies
Kayla D. Cardinale- A.S. Business Administration
Doyle Fletcher Coffman, III- A.S. Individual Studies
Ashley Elizabeth Davidson- A.S. Mathematics and Science
Angel M. French- A.A.S. Individual Studies
La'Tressa Monique Graham- A.A. Humanities and Social Sciences
Jacob E. Hicks- A.A. Humanities and Social Sciences
Stephen Gerald Hilyer- A.A.S. Computer Info Technology
Jared Bruce Kennedy- A.A. Humanities and Social Sciences
Kristin Eileen Kinzel- A.A.S. Hospitality and Tourism
Staci Marie Martin- A.A. Humanities and Social Sciences
Cole Thomas McCormick- A.A. Humanities and Social Sciences
Katelyn Marie McGuire- A.S. Human Services
Patrick H. Monica- A.S. Criminal Justice
Joshua Plante- A.A. Humanities and Social Sciences
Victoria Jane-Adele Raso- A.S. Human Services
Maggie Shroads- A.A.S. Animal Management
Nathan Elwin Taylor- A.A.S. Fire Protection Technology
Kimberleigh A. Termin- A.A.S. Nursing
Joanne L. Thornton- A.A.S. Individual Studies
Kerstin White- A.A. Humanities and Social Sciences
Rachel Lee Widrick- A.S. Human Services                                

Three Mile Bay
Eric P. McDermott- A.S. Engineering Science                               

Tully
Elizabeth Joy Haskins- A.A.S. Animal Management                               

Watertown
Luisa Fernanda Amaya- A.A.S. Accounting
Sierra Louise Amelio- A.A.S. Business Administration
Kodie Diane Anderson- A.A. Humanities and Social Sciences
Christopher J. Angello- A.A.S. Nursing
Maricia Lauren Astafan- A.A.S. Paramedic
Alicia Maria Barnett- A.S. Human Services
Ingrid R. Bartlett- A.A.S. Office Technologies
Cassandra Ashley Beebee- A.S. Business Administration
Matthew S. Bell- A.A.S. Fire Protection Technology and Certificate Accounting
Beth Ann Bodah- A.S. Individual Studies
Crystal L. Boyanski- A.S. Criminal Justice
Shelby Margaret Brand- A.A. Humanities and Social Sciences
Christiana Jane Browne- A.A. Childhood Education
Emilyann Burke- A.S. Business Administration
Claire Evelyn Burnett- A.A.S. Nursing
Matthew James Burnett- A.A. Humanities and Social Sciences
Corey Button- A.S. Individual Studies
Taylor Judd Carey- A.A.S. Computer Info Technology
Jan Marie Carlo- A.S. Accounting
Allison I. Carlos- A.A. Humanities and Social Sciences
Ivory Love Carolina- A.S. Individual Studies
Christopher Gordon Ciavarella- A.S. Accounting
Scott William Clark- A.A. Humanities and Social Sciences
Shirley Jazmin Coello Hidalgo- A.A. Humanities and Social Sciences
Mary Elizabeth Cohen- A.A. Humanities and Social Sciences
Arika Marie Colello- A.A. Humanities and Social Sciences
Sara Jane Colton- A.S. Human Services
Trevor Scott Compeau- A.A.S. Hospitality and Tourism
Mary Elizabeth Connell- A.S. Mathematics and Science
Brenda Lee Cooley- Certificate  Office Studies
Rebecca Lynn Crump- A.A.S. Early Childhood
Annabell Curci-Wallis- A.A.S. Individual Studies
Bryant James Daniels- A.A. Humanities and Social Sciences
Kyle Datoush- A.S. Accounting
Michael A. Day, Jr.- Certificate Paramedic
Olivia Calinisan Day- A.S. Mathematics and Science
Reynisha L. Day-Ballinger- A.A. Humanities and Social Sciences
Michelle Louise De Jesus-Reyes- A.A. Humanities and Social Sciences
Kyle David Delaney- A.S. Criminal Justice
Aissatou Diallo- A.S. Accounting
Jessica Lynn Dobson-Tufo- A.A. Humanities and Social Sciences
Jordan Anthony Doldo- A.S. Engineering Science
Mara Lee Donato- A.S. Criminal Justice
Megan Natasha Dumka- A.A. Humanities and Social Sciences
Michael John Dyer- A.A.S. Individual Studies
Sara Elizabeth Edgar- A.A.S. Nursing
Guillermo Elmer Figueroa- A.S. Individual Studies
Patrick Michael Fleming- A.S. Individual Studies
Alisha Ann Flores- A.A.S. Business Administration
Kathryn E. Fowlow- A.A. Childhood Education and A.S. Individual Studies
Leslie Elizabeth Fryman- A.A. Humanities and Social Sciences
Taylor D. Gardner- A.S. Mathematics and Science
Brittany M. Garnsey- A.S. Mathematics and Science
Nicole Marie Gaul- A.A. Childhood Education
Ryan Lucas Gentile- A.S. Mathematics and Science
Christopher Daniel Gilbert- Certificate Teaching Assistant Certificate
Graham Edwards Gokey- A.A.S. Business Administration
Kaire Gonzalez- A.A.S. Individual Studies
Chanelle Marie Goodfriend- A.S. Mathematics and Science
Carey Ray Gorman- A.A.S. Accounting
Carlie Marie Greene- A.A. Humanities and Social Sciences
Danielle Kelli Greene- A.A. Humanities and Social Sciences
Summer Marie Greenwood- A.S. Mathematics and Science
Mandy L. Gregory- A.A. Humanities and Social Sciences and Certificate Teaching Assistant
Melissa Sue Hall- A.A.S. Accounting
Nancy R. Hall- A.A.S. Office Technologies
Christina Halverson- A.S. Individual Studies
Amber June Harding- A.A.S. Paralegal
Charity Christine Harding- A.A.S. Early Childhood
Brittany Marie Harris- A.S. Criminal Justice
Felicia Marie Harris- A.A.S. Individual Studies
Britn Tag Haviland- A.A. Humanities and Social Sciences and  A.S. Human Services
Anthony David Hayner- A.S. Individual Studies
Olivia Haynes- A.A. Humanities and Social Sciences
Michelle Rae Heasley- A.A.S. Business Administration
Justin Steven Hermann- A.A.S. Fire Protection Technology
Mitzi L. Hibbard- A.A. Humanities and Social Sciences
Tiffany Martina Hickman- A.A. Humanities and Social Sciences
Suzanne Alane Hicks- A.A.S. Business Administration
Jacob Charles Hollis- A.A.S.  Paramedic
Jessica Johannah Hooper- A.S. Mathematics and Science
Caleb James Houppert- A.S. Criminal Justice
Kerry Lynn Hutmacher- A.A.S. Nursing
Sally Ann Isham- Certificate Hospitality and Tourism
Megan Elizabeth Jackson- A.S. Individual Studies
Joanna E. Jimenez- A.A. Humanities and Social Sciences
Amanda Lynne Jones- A.A. Humanities and Social Sciences
Corina Marie Kaiser- A.A. Humanities and Social Sciences
Alina Kalasouski- A.A.S. Nursing
Mariah Meagan Kampnich- A.S. Mathematics and Science
Connie F. Kicherer- A.A.S. Computer Info Technology
Joseph J. King- A.S. Business Administration
Nathan Dietrich Kirchoff- A.S. Mathematics and Science
Brian Benson Kirkland- A.A.S. Computer Info Technology
Melanie Lynn Kirsch- A.A.S. Animal Management
Jacob Michael Knowlton- Certificate Energy
Gary Edward Kulesza- A.A. Humanities and Social Sciences
Courtney Elizabeth Kulzer- A.A.S. Early Childhood and A.A. Humanities and Social Sciences
Ethel Margaret LaBouf- A.A.S. Hospitality and Tourism
Jessica Marie LaForty- A.S. Criminal Justice
Joshua Lynn LaJuett- A.S. Accounting
Angel Lea Lavere- A.A.S. Office Technologies
Tiffany Jean Leeds- A.A. Humanities and Social Sciences
Sarah Marie LeRoy- A.S. Physical Education
Joanna Marie Lester- A.S. Business Administration
Anna Elizabeth Loera- A.S. Human Services
Charlene Kim Lyndaker- A.A. Humanities and Social Sciences
Stacie Lynne Mabe- A.A.S. Animal Management
Darla Jean Maitland- A.A.S. Office Technologies
Kim Haesuk Martin- A.A.S. Nursing
David Young Matteo- A.A. Humanities and Social Sciences
Maggie Maureen McAuliffe- A.S. Mathematics and Science
Jason Allen McDonald- A.A.S. Business Administration
Daniel J. McFadden- A.S. Human Services
Michael George McGraw- A.S. Criminal Justice
Omar Percival McKoy- A.S. Criminal Justice
Zachary T. Meier- A.A. Humanities and Social Sciences
Amber Lee Mitchell- A.A.S. Individual Studies
Chelsea Rae Monroe- A.A. Humanities and Social Sciences
Gemini Antoinette Moore- A.A. Humanities and Social Sciences
Erkki Remington Oman- Certificate Energy
Erick Yonath Morales Orrante- A.S. Individual Studies
Brian Charles Morenz- A.S. Business Administration
Tracy Melissa Morse- A.S. Human Services
Michaela J. Moskevitz- A.A.S. Animal Management
Mercedes Lee Nethers- A.S. Mathematics and Science
Lena Mae Netto- A.S. Mathematics and Science
John Henry Newsome, Jr.- A.A.S. Individual Studies
Darryl Joseph Noke- A.S. Human Services
Erika Karese Noke- A.A.S. Nursing
Katie C. Norstrud- A.S. Engineering Science and  A.S.  Mathematics and Science
Amber Rae Oliver- A.A.S. Business Administration
Cassandra Lynn O'Riley- A.S. Individual Studies
Lena M. Parker- A.S. Human Services
Nicole Marie Patten- A.S. Human Services
Ashlei Renee Patterson- A.A.S. Hospitality and Tourism
Jeffrey M. Patterson- Certificate Criminal Justice
Manuel Nicholas Paulino, Jr.- A.S. Criminal Justice
John Pender- A.S. Criminal Justice
Katrina Peterson- A.A. Humanities and Social Sciences
Lorraine B. Petrie- A.S. Human Services
Katina Marie Piche- A.S. Criminal Justice
Jordan Margaret Pike- A.A.S. Early Childhood
Chelsea Opal Pyland- A.A.S. Hospitality and Tourism
Lindsay Ramspott- A.A. Humanities and Social Sciences
Regina Marie Randall- A.A. Humanities and Social Sciences
Angela Marie Ratigliano- A.S. Business Administration
William Boyd Ray, Jr.- A.A.S. Hospitality and Tourism
Nichole Dawn Reid- A.A.S. Hospitality and Tourism and A.S. Mathematics and Science
Laura Violet Rethoret- A.A. Humanities and Social Sciences
Barbara Kay Richardson- A.A.S. Accounting
Capri T. Richardson- A.S. Criminal Justice
Brad Alan Rickard- A.A.S. Business Administration
Minerva Yesenia Rodriguez- A.S. Individual Studies
Michael Todd Rogers- A.A.S. Business Administration
Russell Michael Ruttan- A.S. Criminal Justice
Mary Ann Sabourin- A.S. Business Administration
Arthur Thomas Salisbury- A.A. Humanities and Social Sciences
Peggy S. Sampson- Certificate Office Studies
Ty James Santiago- A.S. Mathematics and Science
Zachary Patrick Scordo- A.A. Humanities and Social Sciences
Adam W. Scott- A.A.S. Accounting
Jordan Thomas Kenneth Shannon- A.S. Criminal Justice
Kaitlyn Anne Shean- A.A. Humanities and Social Sciences
Danielle E. Shockley- A.A. Humanities and Social Sciences
Rachel Cathryn Siegfried- A.A. Humanities and Social Sciences
Noveliza Aganon Singleton- A.A.S. Nursing
Gary Michael Smith- A.A.S. Hospitality and Tourism
Kari E. Smith- A.A.S. Nursing
Rachel Michele Smith- A.A. Humanities and Social Sciences
Ann Marie Snell- A.A.S. Nursing
Mildred Dora Stanton- A.A. Humanities and Social Sciences
William Heath Stenard- Certificate Energy
Benjamin P. Street- A.S. Business Administration
Debora Ann Streeter- A.S. Individual Studies
Jaime Lyn Sullivan- A.A.S. Early Childhood
Cynthia Suzanne Teears-Van Cleve- A.A. Humanities and Social Sciences
Martin Koudoum Tegang- A.S. Individual Studies
Mckenizie Evone Tehonica- A.A.S. Individual Studies
Kevin D. Thomas- A.A. Individual Studies
Lori Ann Tober- A.A.S. Office Technologies
Valerie Anne Towles- A.A.S. Office Technologies
Kati Shea Tucker- A.S. Human Services
Alicia Marie Uhlein- A.S. Individual Studies
Stacie Lynn Vance- A.A. Humanities and Social Sciences
Zachery Howard VanTassel- A.A.S. Business Administration
Justin Allen Walker- A.S. Business Administration
Quatrell Perchett Walker- A.A.S. Individual Studies
Erin Nicole Wallace- A.A. Humanities and Social Sciences
Kelly Ward- A.S. Individual Studies
Michelle Lynn Watson- A.A.S. Accounting
Ashlei Nicole White- A.S. Criminal Justice
Grant C. White- A.A. Humanities and Social Sciences
Karissa Anne White- A.A. Humanities and Social Sciences
Jennifer Lin Williams- A.S. Individual Studies
Michael Anthony Wlodarski- A.A. Humanities and Social Sciences
Kelly Sue Wright- A.A. Humanities and Social Sciences
Alicia Marie Young- A.A. Childhood Education
Samantha Marie Zellweger- A.S. Human Services
                                
West Carthage                  
Trinity Ranae Marrapodi- A.A.S. Nursing

West Edmeston                                
John Robert Hawes- A.S. Individual Studies                               

Woodville                            
Jada R. Ormsby- A.A. Humanities and Social Sciences
Amanda Lyn Shultz- A.A. Humanities and Social Sciences

Out-of-State     

Atascadero, California
Dean Edward Bolton- A.S. Individual Studies                               

Oakland, California                          
Rocky Rische-Baird- A.A. Humanities and Social Sciences

Panorama City, California                           
David Bruce Fichtenmayer- A.A. Humanities and Social Sciences                               

Cape Coral, Florida
Kera R. Frizzell- A.A. Humanities and Social Sciences

Jacksonville, Florida                        
Ngoc Tuan Pham- A.S. Individual Studies                               

Oakland, Florida                               
Rebecca Sue Corcoran- A.S. Business Administration                               

Columbus, Georgia                         
Chloe Joo Nam- A.A.S. Individual Studies
Nicholas Paul Rockey- A.S. Individual Studies                               

Ludowici, Georgia                            
Mary Butler- A.S. Criminal Justice                               

Richmond Hill, Georgia                  
Brookelyn Christine Giesen- A.A.S. Individual Studies
Jeffrey M. Jackson- A.S. Individual Studies                               

Trenton, Georgia                             
Kent David Danks- A.S. Business Administration                               

Breda, Iowa                        
Chanel Fimon- A.S. Individual Studies                               

Junction City, Kansas                      
Geraldine Annie Hines- A.S. Business Administration                               

Elizabethtown, Kentucky                              
Michael Antoiene Grinter- A.S. Business Administration                               

Fort Campbell, Kentucky                              
Yolanda Lanette Jordan- A.S. Criminal Justice                               

Peabody, Massachusetts                             
Chalanda Jazmin Mendez- A.A.S. Animal Management                               

Glen Burnie, Maryland                  
Casford Johnson- A.S. Individual Studies

Hyattsville, Maryland                     
Cherelle Marie Holt- A.S. Individual Studies                               

Waynesville, Missouri                    
Daniel W. Blackburn- A.A.S.    Individual Studies                               

Fayetteville, North Carolina                         
Ronald Micheal Green- A.S. Criminal Justice                               

Jacksonville, North Carolina                         
Darren J. Murphy- A.A.S. Individual Studies                               

Sterling, Oklahoma                          
Machen N. Rollins- A.A.S. Business Administration                               

Scranton, Pennsylvania                 
Shawn Michael McClure- A.S. Individual Studies

Dalzell, South Carolina                   
Juan Pablo N. Apolinar Mejia- A.S. Individual Studies                               

Goose Creek, South Carolina                      
John Paul Kilcer- A.S. Criminal Justice                               

Clarksville, Tennessee                   
Kathy-Joe Cameron- A.A. Humanities and Social Sciences
Eduardo Paulino- A.S. Individual Studies                               

Austin, Texas                     
Sarah Annmarie Dryer- A.S. Business Administration                               

Converse, Texas                               
Valerie Inocencia Hernandez- A.S. Individual Studies                               

El Paso, Texas                    
Brandon Lawrence Powell- A.A. Humanities and Social Sciences
Theresa  Jackson- A.S. Individual Studies                               

Fort Hood, Texas                              
Tevin Jacory Wallace- A.S. Criminal Justice

Houston, Texas                 
Markita A. Harrell- A.A. Humanities and Social Sciences                               

Fort Lee, Virginia                              
Mathew David Daniels- A.A.S. Individual Studies                               

Fort Lewis, Washington                 
Jerusha R. Green- A.A. Individual Studies                               

Tacoma, Washington                      
Deborah Colleen Lewis- A.S.  Business Administration

 

Out-of-Country

APO, AE                            
Kaelin Tunyne Thurmon- A.S. Individual Studies
Elida G. Galindo- A.S. Individual Studies

Kingston, Ontario Canada                             
Michael John Belles- A.A.S. Nursing